پاسخی برای دیدار با مدیر کل جدید محیط زیست استان

به دنبال درج نامه ای از حیدر علی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خطاب به ابوالفضل ابوترابی در فضای مجازی و انتقاد از دیدار او با مدیر کل جدید محیط زیست استان، ابوترابی هم در مکاتبه ای به مطالب مطرح شده واکنش نشان داد.

متن این نامه به شرح زیر است:

خدمت جناب آقای دکتر عابدی نماینده محترم مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی
به دنبال انتشار نامه ای منتسب به جنابعالی در فضای مجازی پیرامون انتقاد از ملاقات بنده با سید رحمان دانیالی مدیر کل جدید محیط زیست استان اصفهان، بر خود لازم دانستم مواردی را خدمت جنابعالی به منظور تنویر افکار عمومی عرض نمایم.
همان گونه که جنابعالی و عموم مردم شریف استان مطلع هستند، با ادامه وضعیت خشکسالی سال های اخیر، موضوع آب در استان اصفهان به بحرانی جدی تبدیل شده است. بحرانی که در پاره ای موارد از ابعاد اجتماعی و اقتصادی نیز بالاتر رفته و به صورت معضلی امنیتی ظهور پیدا می کند. در این شرایط حساس نبایستی با دیدگاه های ناصواب و محدود، استان اصفهان را به شکل مجموعه ای جدا از منافع ملی تصور کرد. نبایستی با انتساب برخی مدیران موفق در استان تنها به دلیل منسوب بودن آن ها به استان های همجوار مخالفت کرد و زمینه تشدید مشکلات موجود را فراهم نمود.
به هر حال مرتفع کردن مشکل آب استان اصفهان بدون تعامل سازنده با استان های همجوار امکان پذیر نخواهد بود و نبایستی منافع عمومی مردم استان و کشور را درگیر بازی های سیاسی بدون فایده کرد. در شرایط سخت و پیچیده کنونی کشور بیش از هر زمان دیگری به وحدت و همدلی در سطح مسئولان و مردم نیازمند است تا بتوان بخشی از مشکلات موجود را برطرف کرد.
ذکر این نکته هم ضروری به نظر می رسد که نبایستی یک مدیر موفق که سابقه ۴سال فعالیت به عنوان ریاست اداره محیط زیست اصفهان را هم دارد، به دلیل بختیاری بودن تحت فشار قرار داده شود. در حال حاضر صدها هزار بختیاری در استان اصفهان ساکن هستند و طرح چنین موضوعاتی چندان منصفانه و به صلاح جامعه نیست.
اگر امروز بدون دلیل و تنها بر پایه منافع سیاسی، برای تغییر برخی مسئولان، مدیران ارشد استان را تحت فشار قرار دهیم، مطمئنا در آینده هیچ مسئولی امکان خدمت گذاری صاقانه را در فضایی آرام و بدون التهاب نخواهد داشت.
در پایان هم بایستی بر این نکته تاکید کرد که موضوع اصلی و مهم در این حوزه، دادن رای اعتماد به وزیر پیشنهادی نیرو است که در دستور کار مجلس قرار گرفته و طرح موضوع انتخاب مدیر کل محیط زیست استان امری حاشیه ای محسوب شده و چندان به مصلحت نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.