مخمصه حقوقی برجام درباره نقض یکطرفه آمریکا /سند برجام با تعجیل تنظیم شده است

خبرگزاری خانه ملت:عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اعتقاد دارد متاسفانه در خصوص مقابله با خروج یکی از طرفین از توافقنامه برجام، کشورمان عملا نمی تواند اقدام خاصی انجام دهد و به عبارتی مخمصه حقوقی است.

ابوالفضل ابوترابی اظهار کرد: در حال حاضر می توان اذعان کرد که برجام نقض شده زیرا تحریم های ظالمانه غربی ها روی کاغذ رفع شده اما در عمل اتفاق قابل توجهی رخ نداده است و تغییری در زندگی مردم نیز مشاهده نمی شود.

وی ادامه داد: در این بین نیز بر اساس بندهای ۲۶ الی ۲۹ توافقنامه برجام، روح برجام نقض شده است و می توان آن را بیان کرد؛ به عنوان مثال در متن بند ۲۹ برجام منتشر شده توسط وزارت خارجه اشاره شده که اتحادیه اروپایی و دولت های عضو و همچنین ایالات متحده، منطبق با قوانین خود، از هرگونه سیاست با هدف خاص تاثیرگذاری خصمانه و مستقیم بر عادی سازی تجارت و روابط اقتصادی با ایران، در تعارض با تعهدات‏شان مبنی بر عدم اخلال در اجرای موفقیت ‏آمیز این برجام خودداری خواهند کرد.

نماینده مردم نجف آباد،تیران و کرون در مجلس تصریح کرد: یکی از راهکارهای اقدام متقابل در صورت خروج از برجام، بازگشت به حالت اولیه قبل از انعقاد برجام است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برجام در زمینه مقابله با برخی مشکلات مانند نقض یکطرفه، مخمصه حقوقی تلقی می شود زیرا در تهیه آن عجله شده است؛ از این رو دشمن از خلاءهای موجود نیز بهره کافی را برده و تلاش می کند اقداماتی انجام دهد که به ضرر کشورمان تمام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.