تغییر نظام ریاستی نه در مجلس طرح شده، نه امضایی برای آن جمع آوری شده

انتخاب: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به طرح موضوع تغییر قانون اساسی و ایجاد نظام پارلمانی یا تغییر در دوره ریاست جمهوری گفت: موضوع مهمی نیست و به صرف ادعای یکی از نمایندگان که تعلق خاطری هم به فراکسیون اعتدالیون دارد نباید تغییراتی ایجاد شود.
نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون ادامه داد: این نظر شخصی بوده و در مجلس  نه مطرح شده نه بیان شده و نه امضایی جمع شده، حتی نامه ای نیز نوشته نشده است. ضرورت ندارد در شرایط خاص که کشور با مسائل اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند چنین موضوعی مطرح شود.
وی گفت: در شرایطی که بیکاری موضوع اصلی کشور است نباید فکر و ذهن خود را با مسایل حاشیه و فرعی منحرف کنیم که فایده برای نظام ندارد.سیستم نخست وزیری و ریاست جمهوری کنونی، در صورتی کارایی دارد که مسئولین خود را وقف مردم کنند و نگاهشان به توان داخلی باشد و از ظرفیت‌های داخلی برای حل مشکلات مردم استفاده کنند، بنابراین باید با هم متحد باشیم.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی اظهار داشت: همه باید دست به دست هم بدهیم و همین سیستم کنونی را تقویت کنیم و بتوانیم مشکلات کلان کل کشور که بیشترین آن اقتصادی است را حل کنیم. در حال حاضر شرایط سختی پیش رو داریم که با همکاری یکدیگر می توانم مشکلات را برطرف کنیم.
ابوترابی همچنین گفت: مقام معظم رهبری نگفتند که چنین کاری بشود بلکه فرمودند اگر تصمیم گرفته شد که نظام پارلمانی ایجاد شود از طرف ایشان مشکلی وجود ندارد پس ایشان تاکید نداشتند که چنین اتفاقی رخ دهد.
ابوترابی گفت: ساختارهای سیستم اداری باید اصلاح شود اما اشتباه است که به گذشته برگردیم. ما نخست وزیری را در گذشته امتحان کرده ایم. هدایت سیستم ها و ساختارها به این سمت اشتباه است.
وی بیان داشت: سیستم ریاست جمهوری کنونی به دموکراسی که امام در قانون اساسی به آن اشاره کرده بسیار نزدیک است اما هر دو حالت جوابگوی اصلاح دیوانسالاری ایران نبوده است. ما به تحول بنیادین و انقلاب بروکراسی در نظام اداری نیاز داریم اما راه  این نیست که به سمت ایجاد نظام پارلمانی برویم.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.