نمایندگان و رئیس جمهور را احزاب معرفی کنند

خبرگزاری خانه ملت:عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با انتقاد از عدم تعریف جایگاه برای احزاب در کشور، گفت: نمایندگان مجلس و ریاست جمهوری به عنوان متفکران ملی و مرجع رجل سیاسی باید توسط احزاب معرفی شوند.

ابوالفضل ابوترابی گفت: قانون احزاب اصلاح شده اما در این قانون جایگاهی برای آنها در نظر گرفته نشده است، این در حالی است که برخی کشورهای همسایه به دلیل وجود قانون احزاب از ظرفیت آن بهره برده‌اند.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در راستای تقویت فعالیت احزاب نمایندگان مجلس به عنوان متفکران ملی توسط احزاب حق کاندید شدن پیدا می‌کنند، ریاست جمهوری هم به عنوان مرجع رجل سیاسی توسط احزاب معرفی می‌شود.

وی افزود: هم‌اکنون کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری و مجلس شورای اسلامی به صورت گسترده و بدون نظم ثبت نام می‌کنند لذا با رد شورای نگهبان مواجه می‌شوند. اصلاح این روش سبب کاهش رد صلاحیت کاندیداها و انتخاب افراد خبره و برجسته می‌گردد.

ابوترابی با تاکید بر اینکه احزاب در جمهوری اسلامی ایران هیچ جایگاهی ندارند، گفت: تحقق جایگاه قانونی سبب شناسنامه‌دار شدن احزاب، تعیین منابع مالی آنها و رصد و نظارت بر آنها می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.