ابوالفضل ابوترابی

تمرکز زدایی از پایتخت/اختیارات به استان‌ها واگذار می‌شود

خبرگزاری خانه ملت:عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به طرح تحول بنیادین اصلاح نظام اداری در حال تهیه، گفت: به موجب این طرح اختیارات به استان‌ها واگذار تا به وسیله درآمدهای خود تامین هزینه کنند.

ابوالفضل ابوترابی گفت:‌تمرکززدایی سیاسی – اداری از تهران و موضوع ساماندهی دو موضوع مختلف و مجزاست که در بخش اول انتقال پایتخت سیاسی مطرح و شورای عالی هم برای آن تشکیل شده است، اما ساماندهی تهران مغفول مانده که باید پیگیری‌ها انجام شود.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: انتقال دانشگاه‌ها، صنایع و بسیاری از مراکز نظامی در حوزه ساماندهی تهران دیده شده اما دولت علی‌رغم تدوین آیین‌نامه توسط وزارت راه و شهرسازی و ارایه به هیات وزیران، هنوز اقدامی صورت نگرفته است البته وزیر راه و شهرسازی عنوان کرده که موضوع عدم برگزاری جلسات شورای عالی ساماندهی تهران و انتقال سیاسی و اداری پایتخت در دستور کار هیات وزیرا قرار گرفته است.

ابوترابی افزود: آسیب به تهران سبب آسیب به کل کشور می‌شود زیرا همه چیز در پایتخت متمرکز شده است. از همین جهت طرح مفصلی توسط محققان دانشگاه تربیت مدرس در حال تهیه است که محققان دانشگاه شیراز و مشهد و صنعتی شریف هم به آن کمک می‌کنند تا تمرکز زدایی انجام و بسیاری از اختیارات به استان‌ها واگذار شود به نوعی که از منبع درآمدشان هزینه کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.