تعلیق ۶ ماهه طرح مدیریت جامع یکپارچه شهری در مجلس

خبرگزاری خانه ملت:عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور درمجلس با انتقاد از بی توجهی دولت به تعیین تکلیف لایحه مدیریت جامع یکپارچه شهری، گفت: دولت با طرح واگذاری برخی اختیارات خود به شهرداری مقابله می کند.

ابوالفضل ابوترابی درباره اظهارات رییس شورای شهر مبنی بر توجه به مدیریت یکپارچه شهری در ارایه خدمات آموزشی،گفت: در قانون اساسی ظرفیت های قابل قبولی برای استفاده از خدمات شوراها در نظر گفته شده است، اما در حال حاضر از این ظرفیت عظیم هیچ استفاده ای نمی شود؛ بنابراین دراین خصوص انتقادهایی به عملکرد دولت وارد است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون درمجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه به رغم تاکیدات بسیار، دولت هنوز لایحه مورد نظر را به مجلس ارسال نکرده ، البته تا پایان ۶ ماه هنوز مدت زمانی باقی است؛ اما طبق پیگیری های به عمل آمده دولت در۴ ماه گذشته اقدامی در ارسال لایحه مدیریت شهری انجام نداده است.

ابوترابی با اشاره به اینکه دولت از کاهش اختیارات خود به هربهانه ای جلوگیری می کند، گفت: درحال حاضر انتقادهایی نسبت به عمکلرد وزارت نیرو وارد است، این وزارتخانه به وظایف خود به خوبی عمل نمی کند، اما انتظار دردست داشتن همه اختیارات را نیز دارد؛ قطعا مسائل مربوط به داخل شهر باید به شهردار واگذار شود، ضمن اینکه اینگونه مسائل خدماتی بوده و ربطی به دولت ندارد.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور، با بیان اینکه بزرگترین مخالف برای تعیین تکلیف لایحه مدیریت شهری وازرت نیرو است، افزود: مسئولان وزارت نیرو معتقدند  شهرداری توان پرداخت بدهی های بسیار این وزارتخانه را ندارد، این درحالی است که شهرداری و شورای شهر باید شرایط را مورد رصد قرار دهند؛ بنابراین این اقدام وزارت نیرو نوعی کارشکنی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.