ابوالفضل ابوترابی

امیدی به پیگیری دولت در قبال تحریم های آمریکا نیست

نما:نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت : دانش حقوقی و همت لازم در دولت و مجلس برای پیگیری مباحث دعاوی حقوقی مطروحه و مقابله با تبعات بین المللی تحریم های تحمیلی بر کشور به عنوان ظرفیت های موجود حقوق بین المللی حتی الامکان برای تنویر افکار عمومی در جهان نسبت به ایران در کشور وجود ندارد .

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به تحریم های سایبری اخیر ایران از سوی امریکا گفت : تحریم های سایبری علیه ایران در حالی رخ داد که هیچ پیگیری حقوقی از سوی کشورمان در مورد ادعای امریکا مبنی بر حمله سایبری ایران به مراکز مالی این کشور حتی الامکان جهت تنویر افکار عمومی و مقابله با ایجاد بسترهای اجماع جهانی امریکا علیه برنامه سایبری ایران صورت نگرفت .
وی با ابراز تاسف از ضعف شدید موجود در کشور نسبت به پیگیری ابعاد حقوقی مسائل مطروحه بخصوص در بحث حقوق بین المللی تحریم ها عنوان داشت : نه تنها در مقوله تحریم های ایجاد شده علیه کشور بخصوص در زمینه تحریم های سایبری نتوانسته ایم درمجامع بین المللی از حقوق خودمان دفاع کنیم و اجازه بیان اتهامات ناروا و ایجاد اجماع جهانی علیه ایران به امریکا و متحدانش ندهیم .
وی خاطر نشان کرد : در زمینه تروریسم هم با اینکه قربانی واقعی تروریسم در جهان بوده ایم و ۱۷ هزار شهید قربانی ترور در کشور داریم ، اقدام مثبت و اثر گذار حقوقی نداشته ایم و با غفلت و عدم همت در بهره مندی از زبان بین الملل هرگز در این زمینه موفق عمل نکرده و کوتاهی فاحشی نمودیم .
ابوترابی افزود : مسئولان باید همت نموده و با تغییر نگرش های موجود و بهره مندی از ظرفیت حقوق بین المللی مطالبه گر ضمن هماهنگی علم حقوقی با ابعاد اجرائی آن وبرآورد و تخصیص هزینه ها ، استفاده مثبت و اثر گذاری از موقعیت ها و مباحث حقوقی با مستند های موجود و مورد پسند واقبال جهانی برای کشور نمایند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.