ابوالفضل ابوترابی

بارزانی روزهای پرتنش دوران صدام را از یاد نبرد

خبرگزاری خانه ملت:عضو فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: کردهای عراق در زمانی که صدام علیه آن‌ها جنایاتی را مرتکب می‌شد در ایران سکنی گزیدند و حتی بسیاری از آن‌ها در شهرهای اطراف تهران زندگی می‌کردند.

ابوالفضل ابوترابی در خصوص آغاز رای‌گیری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق، اظهار داشت: افرادی که در حال برگزاری رفراندوم برای تشکیل دولت مستقل کردستان هستند باید مراقب پوست خربزه‌ای که رژیم اشغالگر قدس زیر پای آن‌ها قرار داده باشند، این افراد نباید فراموش کنند که در زمان حمله داعش به عراق، کل منطقه کردستان عراق در معرض حمله داعش بود که جمهوری اسلامی ایران و حاج قاسم سلیمانی آن‌ها را نجات داد.

وی افزود: با برگزاری همه پرسی استقلال، بزرگترین ضربه را مردم کردستان می‌خورند، زیرا آرامش فعلی آن‌ها دچار مشکل می‌شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی سازمان ملل را مخالف صریح برگزاری همه پرسی برای اعلام دولت مستقل کردستان می‌داند، گفت: دادگاه قانون اساسی عراق صراحتا اعلام کرد که قانون اساسی اجازه نمی‌دهد که این همه پرسی اجرا شود.

ابوترابی با بیان اینکه کشورهای منطقه نیز مخالف تشکیل دولت مستقل کردی هستند، زیرا سبب تقسیم و تجزیه عراق می‌شود و به لحاظ حقوقی نیز وجاهت ندارد، متذکر شد: داعش و خناسانی از رژیم صهیونیستی که برای تجزیه عراق فعالیت می‌کنند دو لبه قیچی هستند که به دنبال تجزیه عراق می‌باشند واهرم آن‌ها رژیم صهیونیستی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون اساسی فعلی عراق فدرالیسم به رسمیت شناخته شده که ظرفیت بسیار خوبی است، اگر اختلافی بین کردها وجود دارد به خاطر همین موضوع است، ادامه داد: از آنجایی که نظام فدرالی در این کشور حاکم است، قومیت‌های مختلف از استقلال خوبی برخوردار هستند و در سیستم فدرالی بسیاری از نیازهای قومیت‌های عراق از جمله کردها، تامین می‌شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.