نشست ابوترابی و امام جمعه با موضوع شبکه فاضلاب

در جلسه دیروز ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم در مجلس با حجت الاسلام حسناتی امام جمعه نجف آباد، مسائل مختلف از جمله موضوع اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ابوترابی در این دیدار که با حضور حسین مجیدی مدیر آبفای شهرستان همراه بود، ضمن تشریح آخرین وضعیت اجرای شبکه در نقاط مختلف شهر بیان داشت: «طی سه سال اخیر نزدیک به ۳۵ میلیارد تومان اعتبار دولتی به اشکال مختلف جهت اجرای پروژه جذب شده که بخش از آن نیز صرف خرید لوله های مورد نیاز گردیده است.»

وی در این نشست افزود: «در قالب طراحی جدید صورت گرفته برای اجرای شبکه فاضلاب که بر اساس مشارکت مردم در تامین بخشی از هزینه ها برنامه ریزی شده، تاکنون بیش از ۳۵۰ کیلومتر لوله گذاری وارد فاز قرارداد یا عملیات اجرایی شده است.»

نماینده مردم در مجلس با اشاره به پیشرفت کمتر از ۲۳کیلومتری پروژه طی نزدیک به دو دهه پس از کلنگ زنی طرح خاطر نشان کرد: «در سه سال اخیر، شهروندان در قالب فروش انشعاب، تنها نزدیک به ۷ میلیارد تومان از هزینه های مورد نیاز طرح را تامین کرده اند ولی همین موضوع امکان جذب چندین برابری اعتبارات دولتی را فراهم کرده است.»

1 پاسخ
  1. علیرضا سروری
    علیرضا سروری گفته:

    با سلام : جمع آوری فاضلاب و تصفیه آن باید با یک برنامه ریزی حساب شده سود آور شود تا به سرمایه گذاری مردمی و بخش خصوصی انجامد . مردم برای هر انشعاب مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰ تومان پرداخت می کنند و از طرفی باید هزینه دفع فاضل آب نیز پرداخت کنند که این مسئله موجب عدم استقبال مردم برای پیوستن به شبکه فاضل آب شده است . باید برای کسانی که با پرداخت دو میلنون تومان سرمایه گذاری کرده اند دفع فاضل آب رایگان باشد و کسانی که مبلغ دو میلیون تومان را پرداخت نکنند هزینه دفع فاضل آب دریافت شود تا مردم سریع استقبال کنند . دریافت این مبلغ ( دو میلیون تومان ) باید به صورت سهام سود آور تعریف شود . و سود آن از محل در آمد فاضل آب به سهام داران به صورت غیر مستقیم ( هزینه آب مصرفی و دفع فاضل آب) در فیش شرکت آب و فاضل آب لحاظ شود.

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.