تغییر کاربری سوله‌ها؛ زنگ خطر برای مدیریت بحران

خبرگزاری خانه ملت: ابوترابی گفت: کشور ما جزء ۱۰ کشور بحران‌خیز دنیاست و از تنوع بحران و میزان خسارت نیز برخوردار است لذا آمادگی در برابر بحران به طور مداوم ضرورت دارد؛ از این رو مبالغی هم از بودجه‌های دولتی برای ایجاد سالن‌های چندمنظوره بحران اختصاص پیدا کرد.

نماینده مردم نجف‌آباد،تیران و کرون با اشاره به اینکه برخی از سوله‌های مدیریت بحران سالن چند منظوره است، تصریح کرد: در تمامی شهرها این سالن‌ها در مواقع غیربحرانی به امور تفریحی، فرهنگی و ورزشی اختصاص داده شده اما در مواقع بحرانی سریعا باید تغییر کاربری داده شود تا به انبار غذا یا به محل نگهداری افراد خاص یا اسکان‌های موقت تبدیل شود.

وی افزود: تغییر کاربری یا واگذاری سوله‌ها و سالن‌هایی که اختصاصا به مدیریت بحران اختصاص دارد، امکان‌پذیر نیست ولی سالن‌های چند منظوره اگر به طور موقت به موارد دیگری اختصاص یابد، ایرادی ندارد.

ابوترابی تاکید کرد: اگر ضمن واگذاری سوله‌های چندمنظوره مدیریت بحران، تغییری در ساختمان ایجاد شود که سازه را از سوله و سالن بودن خارج کند، دارای اشکال و خطرساز قلمدا می‌شود و خلاف مقررات است؛ در واقع واگذاری با حفظ وضع موجود سالن و بدون تغییر کاربری اشکال ندارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سوله‌های مدیریت بحران که عموما در اختیار شهرداری هاست باید به عنوان اماکن بحرانی نگهداری و صیانت شود، لذا هر تغییر کاربری زنگ خطر محسوب می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.