«خاتم الانبیا» ما را از خارجی ها بی نیاز کرده/ هشدار برای تکرار کرسنت

شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان:عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت : شرکت های داخلی کشورمان همانند خاتم الانبیاء از توانایی بالایی برخوردارند و این واقعیت در پروژه هایی که خود رئیس جمهور آن ها را افتتاح کرده اند به اثبات رسیده است و ضرورتی ندارد که ما با شرکت های خارجی قرارداد ببندیم .

ابوالفضل ابوترابی گفت: «زنگنه وزیر نفت در دوره های قبلی وزارت خود پرونده های سنگین فساد نفتی داشته است و امروز همان پرونده های فساد نفتی تبدیل به یک بحران قضایی و اقتصادی برای کشور ما شده است.»

وی گفت : پرونده کرسنت و توتال از جمله این پرونده ها هستند و تجربه هم نشان می دهد که شرکت توتال در پرونده های سابق در مواقع خاص و بزنگاه از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده است ؛ شرکت توتال همچنین در تحریم های اخیر و در زمانی که می بایست کمک حال ما باشد کشور را ترک کرد و دست همه ما را در حنا گذاشت .

 

بدعهدی شرکت توتال فرانسه در بدو عقد قرارداد

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : علاوه بر این در قراردادهای بدی که اخیرا تحت عنوان قراردادهای  ipc تنظیم شده است ما شاهد بودیم که توتال اطلاعات مشترک میادین گازی ما را با کشورهای حوزه خلیج فارس به دست آورده و این اطلاعات را  به آن ها فروخته است و هنوز شروع به فعالیت نکرده ما شاهد یک نامردی جدیدی از توتال بودیم .

ابوترابی با اشاره به این که کشور فرانسه همواره میتینگ سیاسی تروریستی در پاریس برگزار می کند ، ادامه داد : این کشور همواره منافقین را در خود جای می دهد  .

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد : برای ما جای سوال وجود دارد ، در شرایطی که فرانسه از لحاظ مسائل سیاسی و شرکت توتال این گونه نامردی ها را در حق ایران انجام می دهند و پرونده های سنگین فساد دارند چرا ما دوباره به سراغ شرکت توتال رفته ایم .

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود : به هر حال این موضوع جای سوال و تعجب برای ما و مردم است که چرا چنین کارهایی را آخر این دولت انجام می دهند زیرا به قول خودشان ممکن است که زنگنه به عنوان وزیر نفت در دولت جدید به میدان نیاید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.