توضیح درمورد پرونده «نمازی ها»

باشگاه خبرنگاران: ابوالفضل ابوترابی در رابطه با اخبار منتشر شده مبنی بر نامه دبیر کل سازمان ملل به برخی مسئولان ایران برای آزادی چند تن از محکومان امنیتی در کشورمان اظهار داشت: از لحاظ حقوقی هیچ کشور و نهادی حق دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

وی با اشاره به اینکه نمازی‌ها تابعیت ایرانی هم دارند، متذکر شد: باقر و سیامک نمازی علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام کرده‌اند و ایران مسئول پیگیری پرونده آنان و تعیین تکلیفشان است.
ابوترابی تصریح کرد: نامه گوترش دبیر کل سازمان ملل به مسئولان ما با فشار آمریکا بوده و نشان‌دهنده آن است که باقر و سیامک نمازی، گنجینه اسرار دشمن و برای آنان بسیار ارزشمند هستند.
وی ضمن تقدیر از اقدام ارزشمند اطلاعات سپاه به جهت دستگیری جیسون رضاییان خاطرنشان کرد: همان طور که مبادله جیسون رضاییان به جهت ورود ۷٫۱ میلیارد دلار ارز قابل توجه از آمریکا به ایران برگ برنده‌ای برای ما بود، در رابطه با جاسوسانی چون نمازی هم قوانین داخلی ایران تصمیم‌گیری می‌کند.
شایان ذکر است که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب چندی پیش سیامک و باقر نمازی را به جرم همکاری با دولت آمریکا به ۱۰ سال حبس محکوم کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.