دخالت داماد رئیس بنیاد شهید در ارائه تسهیلات بانک دی

خبرگزاری خانه ملت:عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور نسبت به انتصابات در هیات مدیره بانک دی و تایید آنها از سوی بانک مرکزی انتقاد کرد وگفت: برخی از اعضای هیات مدیره‌ این بانک ممنوع‌الخروج و متهمان پرونده‌های مالی هستند.

ابوالفضل ابوترابی  در توضیح تذکر خود به مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر دخالت‌های نابه جا در انتصاب‌های هیات مدیره بانک دی، گفت: حدود چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مشکلات مالی بانک دی نتیجه انتصاب‌های نابه‌جا و تصمیمات اشتباهی بود که در مدت اخیر گرفته شد، متاسفانه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران هیات مدیره‌ای برای بانک دی گماشته که برخی از آنها هنوز ممنوع الخروج و متهمان پرونده‌های مالی در دستگاه قضایی هستند.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران در مجلس شورای اسلامی افزود: بانک مرکزی نیز علی رغم تاکید و تذکر نمایندگان مجلس، افراد مشکل داری که به عنوان اعضای هیات مدیره بانک دی معرفی شده‌اند را تایید و حکم آنها را صادر کرده است.

وی با بیان اینکه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و خواهرزاده و داماد وی در انتصابات اخیر در بنیاد شهید به ویژه در بانک دی دخالت بسیار داشته‌اند، افزود: دخالت‌ها به نوعی بوده که این بانک را به یغما خواهند برد، در واقع در زمان تصدی آقای شهیدی فاتحه بانک دی را باید خواند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در گذشته آقای شهیدی خواهرزاده خود را به عنوان مشاور خود انتخاب کرده بودند که از این بابت تذکرات بسیاری از سوی نمایندگان دریافت کردند، دامادشان نیز در ارائه تسهیلات بانک دی و انتصاب هیات مدیره دخالت مستقیم داشته‌اند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.