در برخورد با روزه خواری نیاز به اقدامات فرهنگی داریم

ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون قضایی مجلس نیز در مورد موضوع برخورد با روزه خواران گفت: طبق قانون، قضات و نیروی انتظامی حق برخورد با کسانی را دارند که اعمال مجرمانه انجام داده و عفت عمومی را جریحه دار کنند. لذا امکان برخورد با روزه‌خوران در ملاء عمومی که اقدام به قبح زدایی کنند، از سوی نیروی انتظامی وجود دارد.
وی افزود: در مورد برخورد با روزه خوران نیاز به اصلاح قانونی نداریم ولی بیش از برخورد سلبی، نیاز به انجام اقدامات فرهنگی در این زمینه داریم چراکه مجازات و برخورد پلیسی زیبنده مردم ما نیست. ولی در کل، پلیس و ضابط قضایی حق برخورد با روزه خوران را در ملاء عمومی دارد.
این نماینده مجلس ادامه داد: موضوع امر به معروف و نهی از منکر در برخورد با روزه خوران بسیار حائز اهمیت است و بهتر از در موارد اینچنینی ابتدا اقدام فرهنگی انجام پذیرد.
ابوترابی با تایید ضمنی نحوه برخورد ناجا با روزه‌خواران در ماه رمضان امسال و دادن تذکر شفاهی به این افراد خاطرنشان کرد: البته خودرو منظر عمومی به شمار رفته و روزه خواری در آن حکم روزه خواری در ملاء عام را دارد و پلیس و ضابط قضایی می‌توانند حکم قضایی را انجام دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.