ورود 45 هزار رأس دام به عرصه منابع طبیعی تیران و کرون

اصفهان – خبرگزاری مهر: رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان تیران و کرون گفت: از 25 اردیبهشت ماه 45 هزار رأس دام برای چرا وارد عرصه‌های منابع طبیعی شدند.

علی قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه قرق عرصه‌های منابع طبیعی از 25 اردیبهشت در شهرستان تیران و کرون اظهار داشت: از این زمان 45 هزار رأس دام در قالب 2 هزار و 59 بهره بردار وارد عرصه‌های طبیعی برای چرای دام شدند.

وی افزود: چرا این میزان دام به مدت 4ماه در بیش از 130 هزار هکتار از اراضی طبیعی شهرستان صورت می‌گیرد که پس از آن کنترل کوچ کنترل خواهد شد و در این مدت نیز دامداران بدون پروانه چرا نمی‌توانند چرای دام در عرصه‌های طبیعی داشته باشند.

تولید بیش از 2 میلیون کیلو علوفه در عرصه‌های طبیعی

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان تیران و کرون اذعان داشت: بیش از 2 میلیون کیلوگرم علوفه در عرصه‌های طبیعی این شهرستان در این مدت تولید و به مصرف دام‌ها می‌رسد که ارزش علوفه بیش از 7 میلیارد و 762 میلیون ریال است.

وی ادامه داد: ارزش زیست محیطی این عرصه نیز بیش از 23 میلیارد و 287 میلیون ریال خواهد بود که پس از چرای دام 104 هزار و 332 کیلوگرم گوشت قرمز تولید و وارد عرصه مصرف می‌شود.

مردم در حفاظت از اراضی همکاری کنند

قاسمی با اشاره به اهمیت حفاظت از اراضی طبیعی توسط مردم تصریح کرد: در ایام فصل بهار و تابستان که مردم از فضای های مختلف طبیعت برای گردش بهره می‌برند از اراضی طبیعی حراست نمایند و مسائل زیست محیطی را رعایت کنند.

وی یادآور شد:بی دقتی‌ها و بی توجهی به مسائل زیست محیطی و منابع طبیعی خسارات جبران ناپذیر دارد که دامداران و مردم در حفاظت از اراضی همکاری کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.